Dożynki

Dożynki powiatowo – gminne w Miętnem.

Tradycyjnie jak co roku rolnicy uroczyście świętowali zakończenie prac polowych.

To wyjątkowe święto zgromadziło mieszkańców powiatu garwolińskiego, którzy chcieli podziękować za tegoroczne plony. Była to także doskonała okazja, żeby przypomnieć sobie, co człowieka łączy z przyrodą i co zawdzięczamy naturze. Dożynki 2019 w Miętnem rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą o godz. 12. Po mszy barwny korowód dożynkowy przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP Górzno przeszedł na teren Zespołu Szkół w Miętnem. Po oficjalnym otwarciu dożynek odbył się ceremoniał dożynkowy, który uświetniło Stowarzyszenie Przyjaciół Trojanowa. O oprawę muzyczną zadbali Kamil Ostrowski i Kapela Krzysztofa Staręgi. Konferansjerem była pani Małgorzata Gral. Starostami dożynek Katarzyna i Jacek Majsterek.

Gospodarze uroczystości i zaproszeni goście podczas przemówień nie szczędzili słów uznania dla trudnej pracy rolników. Tego dnia za pełną poświęcenia pracę świętującym rolnikom i hodowcom dziękowali m.in.: Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, Wicemarszałek Senatu Maria Koc i Poseł Grzegorz Woźniak. List premiera Mateusza Morawieckiego odczytała Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska. Święto plonów obfitowało w liczne atrakcje. Podczas uroczystości nie zabrakło nagród i wyróżnień. Wręczone zostały statuetki „Zasłużony dla Powiatu”, odznaczenia ministra „Zasłużony dla rolnictwa” oraz dyplomy dla największych dostawców mleka w powiecie.

Wieczorem uroczystości zamknęły występy artystyczne – recital Klary Płatek, koncert zespołu „Cyganeria”, a gwiazdą wieczoru był Witek muzyk z ulicy.

Zdjęcia: ks. Michał Buczyński
Tekst: Magdalena Sałata

Powrót do góry