Instalacja relikwii św. Jana Pawła II i błogosławieństwo organów

Instalacja relikwii św. Jana Pawła II i błogosławieństwo organów

11 października 2020 r., już po raz XX, przeżywaliśmy Dzień Papieski, którego tematem było zawołanie Ojca Świętego – TOTUS TUUS.
To wyjątkowy dzień dla naszej wspólnoty parafialnej. Chwilę przed godz. 12.00 Strażacy przywieźli relikwie św. Jana Pawła II. Zostały one uroczyście wniesione do kościoła i zainstalowane. Następnie delegat księdza Biskupa – Magnificencja ks. dr Piotr Paćkowski pobłogosławił organy. Po uroczystej Eucharystii mogliśmy wsłuchać się w muzykę organową oraz śpiew sopranowy (Angelika Rzewuski). Za kontuarem zasiadł p. Mateusz Rzewuski.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości serdecznie dziękujemy.

zdjęcia: ks. Michał Buczyński

Powrót do góry