„Polska pod krzyżem”

Parafia w Miętnem dołączyła do akcji „Polska pod krzyżem”

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września 2019 r., Polska stanęła pod Krzyżem. Wobec odchodzenia od wiary i jawnego atakowania tego, co święte, Polacy postanowili wrócić do źródła wiary, zwrócić się do Chrystusa Ukrzyżowanego, jedynego Pana i Zbawiciela świata.

Akcja Miętne pod Krzyżem odbywała się w łączności video z uczestnikami wydarzenia Polska pod Krzyżem we Włocławku.

W modlitewnym spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób. Ze wzruszeniem patrzyliśmy na tak liczną grupę osób, która przybyła na wspólną modlitwę. Byli obecni zarówno mieszkańcy Miętnego i okolicznych parafii, ale również pielgrzymi z różnych stron oraz przedstawiciele grup i wspólnot parafialnych.

Modlitewne spotkanie, które poprowadził ks. Michał Buczyński, rozpoczęło się o godzinie 10:45 od zawiązania wspólnoty a następnie odmówiliśmy tajemnice bolesne Różańca i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

O godz. 15:00 odbyła się Msza Św. z uroczystym poświęceniem domowych krzyży.

O godz 19:30 przeżywaliśmy Drogę Krzyżową ulicami Miętnego, którą przygotowała parafialna grupa modlitewna Świętego Ojca Pio.

Uroczystości zakończyły się późnym wieczorem Apelem Jasnogórskim oraz Adoracją Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy wszystkim parafianom, mieszkańcom Miętnego oraz pielgrzymom z różnych stron za dar wspólnej modlitwy o umocnienie nas w wierze, nadziei i miłości, którą daje nam Jezus Chrystus Ukrzyżowany.

Zdjęcia: ks. Michał Buczyński

Powrót do góry