Sprzątanie Miętnego!

Podsumowanie akcji Sprzątanie Miętnego!

W sobotę 11 maja w godzinach porannych pod Świetlicą Wiejską w Miętnem zgromadziło się około 100 osób, w tym dużo wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas w Michałówce, by razem uczestniczyć w lokalnej akcji.

Organizatorem i głównym koordynatorem imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna w Miętnem wraz ze wsparciem tutejszych księży.

Uczestników podzielono na 6 drużyn w każdej ok. 12-18 osób. W takich grupach uczestnicy wybrali się w wyznaczone wcześniej sektory (ulice). Każdy z uczestników otrzymał rękawiczki oraz worki na segregację śmieci, które zapewnił Wójt Gminy Garwolin.

Udało się zebrać ok. 180 worków posegregowanych odpadów, które zostały zgromadzone w jednym miejscu. Zakończeniem całej akcji był grill w Leśnej Remizie pod Świerkami. Uczestnicy mogli zjeść posiłek z grilla oraz napić się przygotowanych napojów. Później większość osób odpoczywała grając w różne gry lub rozmawiając ze sobą miło spędzając czas.

Akcja zaliczona jest to udanych i z pewnością będzie kontynuowana! Wszystkim zainteresowanym dziękujemy za przybycie i pomoc.

Fot. Marcin Szopa i Katarzyna Zaręba
Tekst: Anna Kot OSP Miętne

Powrót do góry